kurti_svetaine

Nusprendėte kurti svetainę? Pirma atlikite namų darbus

kurti_svetaineKai nuspręsite pradėti kurti naują svetainę, labai sunku nepaskubinti šio proceso. Dažniausiai jūs turite idėją, galvojate apie projektą ir jau vakar reikėjo paleisti tinklapį. Tačiau prieš neriant stačia galvą į tinklapio kūrimą, giliai įkvėpkite ir ramiai atlikite namų darbus.

Nesvarbu, ar jūs pats kuriate savo svetainę, ar samdote ką nors, kad tai atliktų už jus, šie pasirengimo veiksmai gerokai pagerins visą svetainės kūrimo procesą ir galutinį produktą – veikiantį tinklapį.

  1. Nustatykite pagrindinį jūsų svetainės tikslą.

Jūsų svetainės tikslas gali atrodyti akivaizdus. Galite iš karto manyti, kad tikslas yra vienas iš šių:

– Pritraukti lankytojų srautą ir auginti auditoriją

– Rodyti savo produktus, prekes ar paslaugas

– Dalytis savo žiniomis

– Reklamuoti savo verslą

– Linksminti savo skaitytojus (pramoginis turinys)

Nors tai yra akivaizdžios priežastys, dėl kurių kuriate svetainę, tikrasis jūsų svetainės tikslas yra gilesnis. Pradėkite nuo to tikslo, kuris atrodo akivaizdus, tada klauskite savęs „kodėl“, kol neprisikasite iki tikro išgryninto tikslo.

Akivaizdus tikslas – Išgrynintas tikslas

Pritraukti lankytojų srautą ir auginti auditoriją – Parduoti knygą savo auditorijai.

Parodyti prekes ar paslaugas – Parduoti daugiau prekių ar paslaugų.

Dalytis žiniomis – Sukurti įvaizdį ir autoritetą.

Reklamuoti verslą –  Klientai užsiregistravę konsultacijoms.

Linksminti lankytojus – Suformuoti naujienlaiškių prenumeratorių bazę.

Kai jūsų svetainė augs ir vystysis, greičiausiai bus keliami jai keli tikslai. Tačiau iš pradžių nustatykite pagrindinį (ir vertingiausią) jūsų svetainės tikslą. Tokiu būdu galėsite visą pagrindinį dėmesį sutelkti tikslo pasiekimui svetainėje.

  1. Nuspręskite, kokių veiksmų tikitės iš auditorijos.

Nustatę pagrindinį jūsų svetainės tikslą, nustatykite, kaip jūsų auditorija gali padėti jums pasiekti šį tikslą. Tada sukurkite pagrindinį raginimą veikti, kuris paskatintų juos veikti ir judėti link jūsų tikslo.

Šis raginimas veikti gali būti tiesiogiai nesusijęs su jūsų tikslu. Tam, kad galėtumėte pasiekti galutinį tikslą, gali reikėti kelių veiksmų. Bet bent jau sukurkite raginimą veikti, kad rutulys judėtų teisinga kryptimi. Taip pat yra gera idėja sukurti raginimą veikti, kuris paskatintų jūsų auditoriją pateikti savo el. pašto adresą, nes jį vėliau galite naudoti ir tolimesniam bendravimui.

Tikslas – Tiesioginis raginimas veikti

Parduoti knygą savo auditorijai – „Prenumeruokite šį dienoraštį“

Parduoti daugiau produktų ar paslaugų – „Užsiregistruokite ir gaukite nemokamą pristatymą savo pirmojo užsakymo metu“.

Sukurti įvaizdį ir autoritetą – „Atsisiųskite nemokamą el. knygą“

Klientai užsiregistravę konsultacijai  – „Registruotis nemokamai konsultacijai“

Sukurti naujienlaiškio abonentų bazę – „Išskirtiniai pasiūlymams tik užsiregistravusiems“

Dabar, kai turite pagrindinį raginimą veikti, galėsite turinį pritaikyti prie raginimo veikti ir išplatinti kiekviename tinklpaio puslapyje.

  1. Parašykite „Apie mus“ puslapį.

Gana nekoks vaizdas bus, jei paleisite tinklapį su tuščiais puslapiais. Taigi sukurkite tam tikrą turinį, kad galėtumėte pradėti. Pradėkite nuo trumpo ir saldaus puslapio „Apie mus“. Jame ištransliuokite:

– kam skirta svetainė

– ką lankytojai gali padaryti svetainėje

– kuo svetainė skiriasi nuo kitų

Jūsų „Apie mus“ puslapis greičiausiai bus vienas iš labiausiai lankomų jūsų svetainės puslapių. Taigi, jei jūs skubate paleisti tinklapį greitai, parašykite kažką trumpo ir lakoniško. Tada, kai turėsite daugiau laiko, grįžkite ir papildykite savo puslapį „Apie mus“.

  1. Parašykite pranešimą tinklaraštyje apie tinklapio startą.

Kadangi jau esate rašę apie save, eikite į priekį ir išlaikykite pagreitį, rašydamas tinklaraščio įrašą apie savo svetainę. Labai gerai, kad startuodami patalpintumėte iš karto kelis įrašus, o viename iš jų turėtų būti istorija apie jūsų tinklapio paleidimą.

Papasakokite skaitytojams apie save, savo įkvėpimą ir tai, ką tikitės atlikti savo svetainėje. Sveikindami skaitytojus ir pristatydami save pradėsite jau pradėsite kurti savo santykius su skaitytoju.

  1. Parašykite tinklaraščio įrašą, kuriame anonsuokite būsimus įvykius ar pasiūlymus.

Dabar, kai jūs supažindinote, kodėl jūsų svetainė egzistuoja, parašykite kitą tinklaraščio įrašą, kuris parodys skaitytojams, ką jie gali tikėtis rasti jame. Parašykite pranešimą, kuris yra pavyzdys, kurį jūsų skaitytojai gali tikėtis iš jūsų svetainės, kai ji bus pilnai veikianti.

  1. Sukurkite ir (arba) surinkite grafinę medžiagą.

Rašytinio turinio užpildymas svetainėje yra tik pusė darbo. Jums taip pat reikia ir patrauklių dizaino elementų, kuriuos galėsite įterpti į tinklapį. Sukurkite arba surinkite grafinį apipavidalinimą prieš pradėdami gaminti tinklapį.

Jei planuojate reklamuoti prekes, gaukite profesionalių, aukštos kokybės nuotraukų. Užteks nuo trijų iki keturių nuotraukų, kad būtų galimybė parodyti prekė iš įvairių kampų.

Jei svetainė yra apie jus (t.y. Asmeninis ar profesionalus tinklaraštis, konsultacinė svetainė ir t.t.), pasidarykite savo kelias aukštos kokybės nuotraukas. Įsitikinkite, kad kas fotografuos, supras, kad naudosite jas svetainėje. Jums reikės įvairių nuotraukų įvairiais rakursais. Pasidarykite nuotraukas, kur esate netoli rėmo krašto ir per centrą.

Jei parduodate paslaugą, kuri turi galutinį rezultatą, nufotografuokite savo užbaigtą darbą.

Jei parduodate abstrakčią idėją, suraskite nuotraukas, kurios atspindi jausmą, kurį norite, kad žmonės jaustų apie jūsų prekės ženklą ar paslaugą.

  1. Pasirinkite temą.

Geriausias būdas išsiaiškinti, ko norite iš savo svetainės, yra pažvelgti į tai, kas jau sukurta. Naršykite analogiškas svetaines ir nustatykite, kas jums patinka ir kas ne.

Jei tinklapį planuojate pasidaryti patys patys, naudodami VIPhost.lt tinklapių kūrimo įrankiu, išsirinkite grafinę temą, kuri jums labiausiai patinka.

Jei ruošiatės samdyti ką nors tinklapio kūrimui, pasirinkite dvi, penkias temas, kuriose yra elementai (pvz., Spalvų schemos, išdėstymai, funkcijos, šriftai ir t.t.), kuriuos norėtumėte matyti savo svetainėje. Pateikite šias temas savo dizaineriui. Tai padės jiems sužinoti, kas jums patinka, o kas ne.

Visuomet yra skubėjimas, kai nusprendžiate kurti svetainę. Bet atsiminkite, kad tai yra maratonas, o ne sprintas. Jei tai padarysite teisingai, jūsų svetainė tarnaus ne vienerius metus. Taigi, atidėkite tinklapio gamybą kelioms dienoms ir atlikite namų darbus, kad sukurtumėte geriausią svetainę.