start

Planuojate keltis į debesį? Įvertinkite galimybes

startRemiantis įvairiais tyrimais, apie 38 proc. specialistų, atsakingų už IT infrastruktūrines technologijas, nuolat vertina galimybes kelti dalį IT į debesis.
Toks persikėlimas mažina bendrus IT kaštus ir įgalina naudoti naujas technologijas bei galimybes. Tačiau toks sprendimas nėra iš lengvųjų, kadangi reikalinga įvertinti daug faktorių ir dedamųjų, kurie gali turėti tiesioginę įtaką perkeliamai IT infrastruktūrai.
Manau, kad tinkamas IT infrastruktūros kėlimas į debesis negali apsieiti be atsakymų į žemiau iškeltus klausimus:
Ar mano naudojamos aplikacijos tinkamos naudoti debesyje?
Tai pats sunkiausias ir svarbiausias klausimas, kurį būtina išspręsti prieš apsisprendžiant keltis į debesis. Kad atsakyti, reikalinga suprasti aplinką, kurioje veikia dabartinė aplikacija ar programa ir kokiose aplinkose ji gali veikti. Geriausia į šiuos klausimus gali atsakyti naudojamos programos tiekėjas ar gamintojas.
Iš debesų kompiuterijos tiekėjų pusės galima dar pridėti kelis patarimus:
– ypatingą dėmesį atkreipkite į tas aplikacijas, kurios naudoja itin jautrius ar svarbius duomenis;
– perkėlimą maksimaliai dalinkite į etapus ar žingsnius, kad galėtumėte atitinkamai įvertinti veikimą naujoje aplinkoje ir, esant reikalui, turėtumėte galimybę be didesnių pastangų ir nuostolių daryti reikiamas korekcijas, jei rezultatas ne toks, kokio tikėjotės;
– fokusuokitės į tokias programas, kurios nereikalauja papildomų programavimo darbų ar naujų versijų, kad veiktų debesyje;
Kai įvertinsite aplikacijų galimybes veikti debesyje, jau nebebus sunku nuspręsti dėl kitų debesų kompiuterijos infrastruktūros reikalavimų – saugumo (prieigos ribojimas, atsarginis kopijavimas) ir našumo (kokių techninių parametrų reikalingas serveris).
Koks debesis tinkamas: privatus ar bendro naudojimo?
Yra dviejų tipų debesų kompiuterijos paslaugos: bendro naudojimo virtualūs serveriai ir dedikuoti privatūs serveriai. Visos kitos paslaugos yra išvestinės ir naudojamos šių dviejų paslaugų pagrindu. Į ką reikalinga atkreipti renkantis:
-naudojama operacinė sistema. Ne visos operacinės sistemos gali veikti bendro naudojimo serveriuose. Dedikuotuose serveriuose suderinamumo problemų nėra, kadangi visas fizinis serveris yra valdomas Jūsų ir skiriamas tik Jūsų reikmėms.
-reikiamas našumas. Bendro naudojimo serveriai dažniausiai būna mažesnio našumo, kadangi jie naudoja virtualizacinę platforma ir papildomai fizinio serverio resursus paskirsto visiems jame esantiems klientams. Dedikuotuose serveriuose visas našumas skiriamas vienam klientui.
-administravimas ir priežiūra. Bendro naudojimo serveriuose dalį serverio aptarnavimo atlieka tiekėjas (atsarginis kopijavimas, serverio komponentų veikimo sekimas, aplinkos platformos aptarnavimas, operacinės sistemos diegimas ir pan.). Dedikuoto fizinio serverio nuomos atveju Jums suteikiama prieiga prie „tuščio“ arba su įdiegta pageidaujama operacine sistema serverio. Visus administravimo darbus atliekate patys.
Daugiau apie dedikuotus serverius galite sužinoti čia.
Daugiau apie virtualius serverius galite sužinoti čia.
Migravimas? Scenarijai ir Kaštai
Kalbant apie patį migravimą ir su tuo susijusius kaštus, galima išskirti du pagrindinius scenarijus.
Scenarijus Nr.1. Migravimas iš esamo serverio į dedikuotą serverį.
Scenarijus Nr.2. Migravimas į virtualų serverį.
Galimi kaštai:
-serverio nuoma;
-operacinės sistemos programinės įrangos nuoma ar įsigijimas;
-atsarginis kopijavimas;
-perkėlimas;
-priežiūra.
Priklausomai Jūsų naudojamos aplikacijos ir pasirinkto scenarijaus, kaštai gali skirtis.
Priklausomai nuo naudojamos Jūsų paslaugos, geriausia pasirinkti jau iš siūlomų tiekėjo paslaugų: pvz: pašto serveris, buhalterinis serveris, failų serveris ir pan.