virtual

Renkamės VPS (VDS). KVM ar OpenVZ?

virtual„Kokia virtualizacija yra geresnė renkantis Virtualaus privataus serverio (VDS) nuomos paslaugą, KVM ar OpenVZ?“ Toks klausimas dažnas, kai siekiama iš VPS stabilesnio, spartesnio veikimo ir lankstesnio bei paprastesnio valdymo. Taigi į ką reikalinga atkreipti dėmesį, jei jau išsirinkome reikalingų resursų (CPU, RAM, HDD) serverį? Atsakymas – kokioje virtualizacinėje platformoje (sistemoje) veiks Jūsų VPS. Yra įvairių virtualizacinių platformų: Hyper-V, VMware, …, šiame straipsnelyje pakalbėsime apie Lietuvos serverių tiekėjų labiausiai pamėgtas: KVM (Kernel Virtual Machine) ir OpenVZ (Open Virtuozzo).
Skirtumai tarp KVM ir OpenVZ
Pirmiausia, pagrindinis skirtumas yra tas, kad OpenVZ virtualizacija palaiko TIK Linux operacines sistemas. Tai reiškia, kad tokioje virtualizacinėje platformoje, apart Linux operacinių sistemų, nėra galimybių naudoti kitas operacines sistemas – Windows ir kt. KVM virtualizacija palaiko visas operacines sistemas. Joje sėkmingai galima diegti ir naudoti Linux, Windows, iOS, …
Privalumu ir trūkumu OpenVZ galima įvardinti visišką bendrą resursų naudojimą. OpenVZ bendrai naudoja operacinės sistemos branduolį (kernel). Todėl nėra jokių galimybių operacinės sistemos branduolį modifikuoti ar keisti, kadangi jis vienas visoms serveryje virtualizuotoms Linux operacinėms sistemoms. Iš čia išplaukia aukščiau minėtas ribojimas dėl naudojamų operacinių sistemų. Praktikoje tai labiausiai atsiliepia RAM panaudojime. Jei naudojate mažai resursų naudojančias aplikacijas – viskas OK, bet jei naudojamos programos intensyviau naudoja RAM, tai galimas aplikacijų veikimo sulėtėjimas dėl nepakankamo kiekio RAM.
Tuo tarpu KVM virtualizacijoje yra galimybė nurodyti maksimalų ir minimalų kiekį serverio skaičiuojamųjų resursų (tame tarpe ir RAM) skiriamų konkrečiam VPS. Tai tikra aparatinė virtualizacija, kurios pagalba garantuojami, bet kokiu atveju, numatyti minimalūs resursai. Tai reiškia, kad jei Jūsų VPS numatyta pvz: 4Gb RAM, tai bet kokiu atveju Jūs juos ir gausite (nepriklausomai nuo bendros serverio apkrovos). Tokiu būdu KVM geriau izoliuoja bendrai naudojamus resursus ir garantuoja stabilesnį serverio darbą esant didelėms serverio apkrovoms.
Ribinių apkrovų rizika: siekiant maksimalių pelnų, nesąžiningi VPS paslaugų tiekėjai dažnai naudoja pernelyg daug OpenVZ VPS viename serveryje. Dėl to lėtėja VPS ir mažėja jo stabilumas. KVM naudojantis serveris taip pat gali būti perkrautas, bet dėl geresnės resursų izoliacijos (atskyrimo nuo kitų VPS) tokio serverio veikimas yra stabilesnis.
OpenVZ suteikia didesnį lankstumą didinant ar mažinant resursus VPS (nėra poreikio perkrauti serverį). KVM šiuo atžvilgiu ne toks lankstus, bet suteikia garantuotus skirtuosius resursus įskaitant individualią virtualią tinklo plokštę, disko valdiklį ir video adapterį. KVM idealiai tinka tiems VPS, kuriems reikia stabilių ir garantuotų resursų.

Ieškote VPS su KVM – VIPhost.lt