Rodyti kaip PDF failą Spausdinti

Kas yra IMAP, POP3, Webmail? Kokį naudoti?


IMAP (ang. Internet Message Access Protocol)

IMAP protokolas leidžia jums skaityti laiškus, iš kart, kai jie atsiranda pašto serveryje, t.y. Jūsų pašto programa būna kaip atvaizdas ir valdymo įrankis pašto serveryje esančių laiškų. Bet kokie pakeitimai atliekami su el. pašto laiškais (ištrinti, atsakyti, persiųsti, perkelti, ...) yra atliekami betarpiškai serveryje.

Tai yra puikus sprendimas tiems, kurie naudojasi mobiliais įrenginiais, tokiais kaip telefonai arba planšetės. Taip pat šis būdas gali būti naudojamas, kai reikia keletui naudotojų pasiekti tą pačią elektroninio pašto paskyrą arba, kai norima, kad visi laiškai būtų pašto serveryje, o ne įrenginyje (kompiuteryje, telefone ar planšetėje).

Naudojant IMAP protokolą visi elektroniniai laiškai ir aplankai gali būti peržiūrėti iš bet kurio kompiuterio prisijungusio prie elektroninio pašto dėžutės per IMAP protokolą.

Ši parinktis yra labiausiai rekomenduojamas tiems vartotojams, kurie prie el. pašto paskyros jungiasi iš keleto kompiuterių ir pageidauja naudoti klientinę pašto programą (MS Outlook, Thunderbird ir pan.).

POP3 (ang. Post Office Protocol)

POP3 protokolu veikiantis elektroninis paštas leidžia Jums atsisiųsti elektroninius laiškus į savo asmeninį kompiuterį iš pašto serverio nepaliekant arba paliekant laiškų kopijas serveryje. Bet kokie pakeitimai atliekami su elektronine korespondencija (siuntimas, gavimas, persiuntimas, atsakymas, trynimas, ...) vyksta Jūsų kompiuteryje ir gali būti matomi tik tame kompiuteryje. Atlikti pakeitimai neatsispindės kituose kompiuteriuose, naudojančių tą pačią pašto dėžutę.

Ši parinktis rekomenduojama tiems vartotojams, kurie pageidauja laikyti visą korespondenciją viename konkrečiame kompiuteryje ar įrenginyje. Paprastai naudojant POP3 protokolą laiškų kopijos nelaikomos serveryje, kadangi labai paprastai ir greitai gali būti per neapdairumą pašalintos (vienos varnelės uždėjimu/nuėmimu pašto programoje).

Tai puikus sprendimas vartotojui, kuris naudoja ribotus interneto ir serverio resursus arba yra poreikis archyvuoti korespondenciją.

Webmail (liet. paštas per interneto naršyklę)

Trečias būdas naudotis elektroniniu paštu yra per interneto naršyklę. Šio būdo pagrindiniai privalumai yra tie, kad visi laiškai saugomi tiesiogiai el. pašto serveryje, kompiuteryje ar įrenginyje nereikia papildomų programų diegti ir jų konfigūruoti, užtenka tik interneto naršyklės.

Iš trūkumų galima paminėti tai, kad neturint interneto nėra galimybės naudotis el. paštu. Taip pat yra tik minimalus funkcijų ir galimybių rinkinys (siųsti, gauti, skaityti), standartiniškai siūlomomis nemokamomis tiekėjų Webmail paslaugomis.

Norint turėti tokį patį ir net didesnį funkcionalumą elektroninio pašto kaip MS Outlook ir pan., reikalinga naudotis skirtojo elektroninio pašto serverio paslauga. Joje yra visi klientinės pašto programos privalumai suderinti su Webmail naudojimo paprastumu ir patogumu bei visa eilė papildomų funkcijų dar labiau išplečiančių produktyvumo ir naudojimo patogumo ribas.

Paskutinis atnaujinimas:
2015-06-09 10:17
Autorius:
vip
Pataisa:
1.0
Vidutinis įvertis:0 (0 balsų)